Policisti PU Maribor skorajda vsakodnevno obravnavajo kakšno spletno goljufijo, kjer državljani kljub nenehnim opozorilom policije in bančnih ustanov prevarantom nasedejo in jim preprosto nakažejo svoj denar. Tako se je tudi občanka z območja Ptuja odzvala na lažni SMS in vnesla občutljive osebne, oziroma bančne podatke, pri čemer so bile izvedene bančne transakcije v višini okrog 900 evrov.
Policisti in kriminalisti skušajo odkriti prevarante, kar je običajno zelo težko, zato svetujejo državljanom, da ne nasedajo.

