Skip to content

Upajo, da bo kakšen gimnazijec nekoč njihov sodelavec

Tretji letniki ljutomerske gimnazije obiskali regijsko bolnišnico

V tem pomladnem času, ko se mnogi srednješolci še vedno odločajo o svoji prihodnosti in poklicu, ki ga bodo opravljali v življenju, so pomursko regijsko bolnišnico v Rakičanu pri Murski Soboti obiskali dijaki 3. letnikov Gimnazije Franca Miklošiča iz Ljutomera, in sicer z namenom predstavitve poklicev. Mladi iz osrednje prleške srednješolske ustanove, so največ zanimanja pokazali za področja ortopedije, kirurgije, ginekologije, infekcije in pediatrije, kar je vodstvo bolnišnice še posebej razveselilo. V uvodu jih je mlade goste pozdravil in jim bolnišnico na kratko predstavil pomočnik direktorja za področje zdravstvene nege, Darko Horvat.

Nato smo jih popeljali po bolnišnici in jim od blizu predstavili omenjena področja ter vsakdan zdravstvenih poklicev. Verjamemo, da smo jih s predstavitvijo vsaj malo navdušili in jim približali pomembnost in strokovnost našega dela. Iskrena hvala vsem zdravnikom, ki so z veseljem sodelovali in dijakom predstavili svoj poklic. Kdo ve, morda se prav med njimi skriva tudi kakšen bodoči sodelavec,“ so povedali v SB Murska Sobota.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja