Skip to content

Na območju občin Apače in Sveti Jurij ob Ščavnici v decembru ni bilo turistov, v Radencih pa…


Danes, v petek, 24. januarja je Statistični urad Republike Slovenije (SURS) objavil podatke o prihodu turistov v Slovenijo v lanskem decembru. Po teh podatkih je v zadnjem lanskem mesecu v našo državo prišlo 346.347 turistov, kar je 34.896 več kot v lanskem novembru. Vsi turisti so v decembru v Sloveniji ustvarili 829.897 nočitev, v novembru pa 765.279. V lanskem decembru na območju občin Apače in Sveti Jurij ob Ščavnici niso zaznali nobenega turista. Sicer pa je v decembru lanskega leta prišlo na območje občine Gornja Radgona 94 turistov, od tega je bilo 58 domačih. Vsi turisti v decembru so na območju občine Gornja Radgona opravili 225 nočitev, od tega so jih opravili domači 115. Na območje občine Radence pa je v decembru prišlo kar 3.047 turistov, med njimi je bilo 1.747 domačih. Na območju te občine je bilo v decembru zabeleženih 10.367 nočitev, od tega so jih opravili domači 6.323.

Tako je v lanskem decembru na radgonsko območje prišlo 3.141 turistov, med njimi je bilo 1.805 domačih. Vsi skupaj so v decembru opravili 10.592 nočitev, od tega domači 6.345. V novembru lanskega leta pa je bilo na radgonskem območju 3.660 turistov, med njimi jih je bilo 1.950 domačih. Ob tem so vsi turisti opravili 12.636 nočitev, od tega domači 6.831. (F.K.)

Brez Zdravilišča Radenci bi obisk turistov na našem območju bil bolj klavrn

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja