Zakonca Valentina in Srečko Berce sta prepričana, da se je po „odpisu“ nekdanjega policista in podjetnika z Gorenjske zgodil čudež; Ko so zdravniki že skoraj dvignili roke, je nastopil zdravilec Stanko
Vsekakor ni nič nenavadnega, če se človek v hudi stiski, zlasti ko gre za zdravje, lovi še za zadnjo slamico, je pa po prepričanju zakoncev Srečka in Valentine Berce iz okolice Škofje Loke, gotovo pravi čudež, ko se že „odpisana“ oseba vrne med žive. Prav to se je namreč v letošnjem januarju pripetilo 47-letnemu Srečku, ki je 2. januarja v „prometno – delovni“ nesreči, po padcu z avto dvigala, tako hudo poškodoval, da je dobesedno že bil odpisan, toda s tem se ni strinjala njegova soproga Valentina, ki je v času, ko so zdravniki intenzivnega oddelka šempetrske bolnišnice skušali rešiti kar se še rešiti da, je Valentina za svojega moža iskala še druge možnosti. Preko prijateljev je izvedela za znanega prleškega zdravilca Stanka Filipiča. „Če kdo lahko Srečku pomaga je to mag. Filipič,“ ji je povedal znanec, ki je tudi blizu alternativnemu načinu zdravljenja ljudi, ob tem ji je dal telefonski kontakt in Filipič je nedolgo zatem odgovoril na njeno SMS sporočilo.
„Nato sva se hitro dogovorila in sem še isti dan s hčerko šla v Prlekijo, kjer smo nemudoma vse dogovorili, saj je Srečkovo stanje bilo zelo resno, bližje drugemu svetu, kot da se vrne k nam. Več kot dva tedna je bil v komi. Zdravniki na oddelku za centralno intenzivno terapijo, so delali kar so lahko in veliko so naredili, K sreči smo naleteli še na g. Filipiča, ki nama je hitro prisluhnil in po tem ko je opravil različne meritve in testiranja, je določil na kakšen način bi lahko pomagal. Dejal je, da naj bo uradna medicina še naprej v ospredju, sam pa je pripravil svojo ‘polnjenje bateriji’ onemoglega Srečka. Povedal mi je tudi, da se bo stanje še dodatno poslabšalo po štirih do šestih dnevih, nato pa bo šlo na boljše. Zdravnikom in sestram sem povedala, da smo poiskali tudi dodatno energijsko podporo in so se strinjali. Stanko je na daljavo tudi petkrat na dan izvajal svoje terapije in pošiljal energijo, ki je Srečka obdržala nad gladino. In s skupnimi močmi so uspeli,“ hvaležno razlaga Valentina, ki je seveda hvaležna tudi medicinskemu osebju šempetrske bolnišnice za vse kar so naredili, ob tem pa so sodelovali tudi z bioenergetikom, in ko nje ni bilo zraven, so mu sestre prinašale zvito žlico preko katere je pošiljal dodatno energijo.
„Mogoče je komu težko verjeti, a ko sem se prebudil iz kome, kjer sem doživel marsikaj preprostemu človeku neverjetnega, sem čutil prav zvito Stankovo žlico, ki me je gotovo rešila. Ko sem se prebudil in v roko prejel žlico se mi je zavrtelo, koliko energije mi je poslal, a nato je bilo vse lepše. Mislim, da sta uradna in alternativna medicina za moje življenje naredili po 50 odstotkov, kajti tudi Filipič ne bi mogel nič, če me v bolnišnici ne bi pravilno oskrbeli in nato urejali vse kot je bilo potrebno. Ob tem se je v kritičnih dnevih pojavila še pljučna embolija, kar je dodatno poslabšalo stanje. Zato moram povedati, da bolnišnici v Šempetru ni ‘oddelek’ za umiranje, temveč odlično skrbijo za vse, tudi najtežje poškodovane ali obolele. Vmes sem slišal, da niti v UKC Ljubljana ne bi mogli narediti nič drugače kot so v Šempetru, zato so me tam obdržali. Po drugi strani pa o Stanku ni treba izgubljati besed, saj me brez njegove pomoči gotovo danes ne bi bilo več. To je res velik čudež. Torej, uradna medicina je naredila svoje, končni rezultat pa je postavil Stanko in ko sem se znova prebudil je bil to moj najsrečnejši dan v življenju, seveda tudi najlepše rojstno dnevno darilo. To je nedvomno bil lep primer sodelovanja uradne in alternativne medicine oz. Stanka Filipiča, saj so mi s skupnimi močmi zelo pomagali“ je prepričan Srečko Berce, ki je po dobrih petdeset dni bil odpuščen iz bolnišnice, in je že preverjal nekatera „srečanja, ki jih je imel tam za mavrico in se je izkazalo, da je vse res“.
Srečko Berce iz Volče pri Poljani nad Škofjo Loko, rojen 4.3.1977, je sicer zelo zanimiv človek, saj je v svojem življenju počel marsikaj. Tako je med drugim bil policist, potem podjetnik, ki je izdeloval naravno kozmetiki, pa prevoznik, voznik tovornjaka ipd. Ko se mu je drugi dan letošnjega leta pripetila huda nesreča, in ko je že bil na drugem svetu, kljub pomoči uradne medicine v Šempetru in zdravilcu Stanku Filipiču, mu najbrž ne bi uspelo niti brez soproge Valentine in hčerke Ines, ki ju je mimogrede obdarila z vnučkom Ožbejem. „Nesreča nas je vse skupaj še dodatno povezala in utrdila, zato poleg vsem zdravnikom in medicinskem osebju, ter Stanku Filipiču, hvala tudi mojima najdražjima,“ še pove Srečko, ki se zaveda, da še ni povsem „stari“, saj bodo potrebne nadaljnje terapije, a verjame, da je najhujše mimo in bi vedno moralo biti še boljše. In to ga, kot pove, žene naprej!
Hudo je bilo
O tem, kakšno kalvarijo je od 2.1.2024, od 11. ure dopoldan preživljal Srečko Berce potrjuje tudi odpustno pismo iz Splošne bolnišnice dr. Franca Derganca Nova Gorica, kjer so med drugim zapisane tudi uradne diagnoze bolnika: Zlom lobanjskega dna s pnevmocefalusom, Subduralni hematom temporopolarno levo, SAH, Intracerebralne krvavitve temporopolarno desno, Likvoreja iz desnega ušesa, Zlom mastoida, Pljučna embolija segmentna desno, Akutna respiratorna odpoved, Atelektaze pljuč obojestransko… Brez sodelovanja zdravnikov in zdravilca Srečka torej najverjetneje ne bi bilo več!
Vmes je bil tudi za mavrico: “Ko sem bil v komi sicer nisem ničesar čutil, bil pa se na številnih potovanjih. Težko bi vse razložil, saj se je dogajalo toliko tega, da bi lahko knjigo napisal. Vse je nekako bilo v slikah, nekaj takšnih primerov, ki sem jih prej poznal, nekaj pa tudi novih. Sedaj ko sem se perbudil iz kome, zahvaljujoč zdravnikom, in Stankovi energiji, sem mnoga območja, ki so se mi pojavila v komi obiskal. In moram povedati, da skorajda vse obstaja. Bil sem tudi na Hrvaškem, na nekateri kliniki, ki pa ne obstaja. Sicer pa je velika večina objektov in zlasti ljudi obstajala. Tisti, ki sem jih poznal so v celoti obstajali, za neznane pa ne morem natančno povedati…, mogoče kdaj drugič.”
Zdravilec Stanko Filipič
Srečkova zgodba je samo še enkrat potrdila, da Stanko Filipič še naprej pomaga ljudem, tudi domačinom, ne le nacionalno in svetovno znanim osebam. „Že ob prvem testiranju mi je bilo jasno, da bo šlo. Zato sem zelo vesel in zadovoljen, da se je vse tako lepo končalo za Srečka in njegovo družino. Večino je naredila uradna medicina, jaz sem sam malo vse skupaj pospešil,“ skromno pove Filipič, katerega gotovo poznajo mnogi Slovenci in Slovenke, zlasti tisti, ki verjamejo v alternativno medicino in teh je vedno več. Za mnoge magistra evropskih študij Stanka Filipiča, doma iz prleške vasice Precetinci sodi med osrednje slovenske bioenergetike oz. zdravilce. Glede na to, koliko ljudem je rešil življenje ali pa vsaj diagnosticiral zdravljenje, predvsem takšnim, ki jih je uradna medicina še odpisala, je jasno, da ga nekateri imenujejo kar „čudodelec“. Vedno bolj je spoštovan in cenjen, tako med laično populacijo, športniki, kulturniki, visoko inteligenco, celo zdravniki in akademsko srenjo. Sam Stanko, ki vedno poudarja, da je uradna medicina na prvem mestu in da vedno paciente nagovarja, da prisluhnejo zdravnikom ter uživajo potrebna zdravila, pa je še posebej ponosen, da lahko pomaga tudi sosedom, znancem, prijateljem iz bližnje in daljne okolice.
Poleg v MCCZ Ljubljani, kjer ima izjemno veliko naročil, Stanko Filipič, že desetletja svojo dejavnost izvaja v Biotermah Mala Nedelja, kjer nam je tudi Srečko Berce povedal, kako ne verjame, da bi brez Filipiča danes bil med živimi. Sam Stanko se strinja, da se lahko, skupaj z uradno medicino marsikaj postori, sam zlasti razmišlja o težavah, ki jim imajo ljudje v povezavi s poškodbami, z genetiko, raka v hitrem stadiju, neplodnosti, kjer je potrebno še marsikaj raziskati ipd. Ravno tukaj Filipič največ pomaga, enako ga dodatno zanimajo hude bolečine neznanega izvira in še marsikaj.
Kmalu doktorat
Sicer pa, o enem najbolj znanih in najuspešnejših bioenergetikov – zdravilcev na sončni strani Alp in tudi širše, mag. Stanku Filipiču, ki počasi končuje doktorsko disertacijo, smo v Novicah večkrat pisali, zlasti po odmevnih ozdravitvah mnogih oseb, ki so jih v uradni medicini „že odpisali“. In tukaj najbrž ne bi bilo kaj za dodati, če spet ne bi prišli do novih spoznanj, neverjetnih zdravljenj – prenašanj pozitivne energije na daljavo, ter omenjenem upogibanju žlic, kjer dosega izjemne uspehe. Po številnih dosežkih pri zdravljenju znanega ameriškega zdravnika, vrhunskega, svetovno znanega športnika iz ZDA, odlične športnice iz Ljubljane, mamice in dojenčka s Štajerske, znanih in neznanih žensk in deklet, ki niso mogle zanositi, tekača ki je pretekel na desetine in stotine maratonov, med njimi tudi največje na svetu, številnih domačinov iz svojega okolja v Prlekiji, Prekmurju in Slovenskih goricah ter mnogih drugih znanih in neznanih oseb od blizu in daleč, ki jim je pomoč bila nujno potrebna, nekdanji policist in kriminalist, mag. Filipič, vedno znova „presega samega sebe, saj s svojo že uveljavljeno metodo zdravljenja, neposredno ali na daljavo, pomaga vsem, ki so pomoči potrebni. Po prepričanju mnogih, ki so občutili njegovo moč, v Sloveniji imamo „resničnega čarovnika“, pravzaprav zdravilca, ki razpolaga s takšno močno energijo, da brez težav, zlasti brez čarovnij upogiba kovinske jedilne žlice in tudi vilice. Preko teh pozneje prenaša svojo energijo na osebe, ki jim je potrebna pomoč predvsem dvig energije, samozavesti in sploh povrnitve vere v človeka in življenje. Prlek Stanko, ki sicer ne šteje ljudi, od najstarejših do najmlajših in celo še nerojenih, ki jim je pomagal, da so še vedno med nami. Običajno nastopa, ko je uradna medicina od kakšnega bolnika dvignila roke…
Sam Stanko, ki poleg v Biotermah Mala Nedelja, ter na obiskih pri bolnikih, v zadnjih mesecih uspešno deluje tudi na Kliniki MCSZ Ljubljana, kamor so ga povabili celo na področje „uradne medicine“, je predvsem človek, kateri vrača vero v človeka, vedno poudarja, kako ni pomembno koliko ljudem je že pomagal, s svojimi jasnimi dejanji pa potrjuje, da bioenergija deluje. To, kot poseben človek s posebno energijo, ki jo izžareva na sebi lasten način, kot dostopen, odprt, sočuten in razumevajoč. Srečanje in klepet z njim, ne le v ambulanti, temveč tudi v gostilni, na cesti, pri njem doma, ali na tvojem domu, na vsakogar nedvomno pusti poseben pečat…Vedno znova Filipič poudarja, da je „medicina znanost, ki mora biti vedno na prvem mestu. Toda tudi imuniteta in pozitivna energija sta tudi pomen bi za naše telo, ki potem lažje prenaša tudi uradno medicino.“ Ob tem se je Stanko opravičil stotinam zainteresiranih pacientov, katerim ne more odgovoriti na telefon ali SMS sporočila, ker pač ne želi izvajati „skupinskih terapij“, temveč se želi temeljito posvetiti vsakemu posamezniku.









