Skip to content

Nasilje v družini – Izziv družbe ali posameznika”

Kar 180 slušateljev in predavateljev na strokovnem posvetu na temo nasilja v družini

Center za socialno delo (CSD) Pomurje in Policijska uprava Murska Sobota sta v sodelovanju z občino Lendava ob mednarodnem dnevu žensk izvedla strokovni posvet z naslovom “Nasilje v družini – Izziv družbe ali posameznika”. Zavedanje o razširjenosti in posledicah nasilja je namreč kljub desetletjem ozaveščanja še vedno preslabo slišano, napačne predstave pa so še vedno globoko zakoreninjene. Namen strokovnega posveta je krepitev medsebojnega sodelovanja, zaradi vse bolj pereče problematike nasilja v družini in izzivov s katerimi se srečujemo v zadnjem obdobju. Na strokovnem posvetu, ki je potekal v Gledališki in koncertni dvorani Lendava, so predavali Alojz Sladič iz Generalne policijske uprave, asis. dr. Jasna Podreka iz Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, prof. dr. Katja Filipčič iz Pravne fakultete Univerze v Ljubljani in prof. dr. Branko Lobnikar iz Fakultete za varnostne vede Univerze v Mariboru.

Udeležence strokovnega posveta, v dvorani se jih je zbralo okoli 180, je uvodoma pozdravil tudi podžupan občine Lendava Ivan Koncut, ki je ob tej priložnosti opozoril na nujnost vključevanje vseh deležnikov, ki lahko pripomorejo k zmanjšanju nasilja v družini: »Primerno odzivanje na nasilje v družini zasluži pozornost celotne skupnosti, ne le državnih organov, kot sta policija in centri za socialno delo. Pri tem imajo pomembno vlogo tudi nevladne organizacije, pa tudi lokalna skupnost, od Občine do institucij kot so zdravstveni domovi, šole in tudi verske institucije.« kot je dejal Koncut, med drugimi pa sta spregovorila tudi Sandra Fekonja, direktorica CSD Pomurje, in Damir Ivančič, direktor PU Murska Sobota.

Strokovna izobraževanja kot je bilo tokratno, so za vse, ki delujejo na področju obravnave nasilja v družini zelo dragocena, zato so organizatorji sklenili, da se ponovno srečajo v mesecu novembru letos, ko bodo pridobljeno znanje še nadgradili. „Dober odziv udeležencev posveta je pokazatelj tega, da smo na problematiko nasilja občutljivi. Da se zavedamo, da je o nasilju potrebno govoriti in da za nobeno obliko nasilja ne smemo iskati opravičila“, so zapisali organizatorji strokovnega posveta in dodali, da „nasilje v družini lahko prekinemo samo na en način: da začnemo o njem govoriti!“

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

error: