Danes, v petek 26. junija, nekaj pred 9. uro, se je ob Trstenjakovem domu v Gornji Radgoni pri radgonskem župnišču, zbralo okrog 100 mladih. Vsi so udeleženci letošnjega, že 22. oratorija v radgonski župniji. Zbrani so najprej opravili skupno molitev, zapeli so »svojo« himno in prisostvovali pri dvigu oratorijske zastave. Sledil je blagoslov, ki ga je opravil župnik Franc Hozjan. Zbrane pa je nagovorila še Nataša Preglav, ki je tudi letos, kot že vrsto let nazaj, »duša« oratorija. Osrednja tematika letošnjega oratorija v radgonski župniji je Živeti je lepo. Kmalu po druženju pred Trstenjakovim domom so vsi odšli v dvorano Trstenjakovega doma, kjer so jim animatorji vse pripravili, sledila pa je gledališka predstava.
Oratorij se bo nadaljeval do ponedeljka, ko radgonska župnija praznuje farnega patrona svetega Petra. Mašo, ki bo ob 10. uri, bo daroval soboški škof, dr. Janez Kozinc. Po maši pa bo tradicionalno druženje na ploščadi pred cerkvijo vseh udeležencev maše. Tam bo tudi brezplačna pogostitev. (F.K.)








Fotografije: Franci Klemenčič
