V primerjavi z ljudmi, koronavirus „ne spoštuje“ občinskih meja
Čeprav se nekoliko umirja koronavirus še vedno nadaljuje svojo pot okuževanja po vsem svetu in tudi v Sloveniji. Do včerajšnjega petka, 24. aprila do polnoči, je bilo v naši državi opravljenih 48.179 testiranj, od tega je bilo 1.399 pozitivnih testov. Po epidemioloških podatkih, ki so jih na NIJZ prejeli do sedaj, gre za 1.388 oseb. Pri nekaterih osebah je bil test opravljen večkrat, štiri osebe pa so testiranje opravile v tujini. Pri tem gre za 614 moških in 774 žensk okuženih oseb. Ko gre za petek, 24.4. je bilo v Sloveniji potrjenih 15 novih okužb, ena oseba pa je umrla, doslej skupaj 82. V petek je v Sloveniji bilo hospitaliziranih 77 ljudi, 23 jih je na intenzivni negi, štiri pa so odpustili iz bolnišnic, skupaj do sedaj 219. Med zdravstvenimi delavci in zdravstvenimi sodelavci (2) je okužba COVID-19 potrjena pri 286 osebah. V domovih starejših občanov (DSO) je okužba COVID-19 potrjena pri 426 osebah, od tega je 299 oskrbovancev. V podravski regiji je število potrjenih okužb 117, v pomurski pa 162. V minulem dnevu so okužbe bile zabeležene tudi v občinah v naši okolici, in sicer v Ljutomeru ena, kjer je skupno število sedaj 113 (10 umrlih), eno okužbo v Murski Soboti (skupaj 7), eno okužbo v Kobilju (skupaj 3), eno okužbo v Lenartu (skupaj 7), prvo okužbo pa so zabeležili tudi na območju občine Gornja Radgona.
Iz štabu Civilne zaščite občine Gornja Radgona so namreč sporočili, da so bili danes, 25. 4. 2020 obveščeni o prvi okužbi COVID-19 na območju občine Gornja Radgona. „Po zbranih informacijah gre za okužbo osebe, ki živi na območju Občine Gornja Radgona. Oseba je v samoizolaciji in spoštuje ukrepe izdane s strani pristojnih služb. Štab CZ Občine Gornja Radgona bo še naprej izvajal vse ukrepe za zajezitev širjenja epidemije COVID-19 v naši občini. Posebno pozornost bomo še naprej namenjali Domu starejših občanov in Zdravstvenemu domu Gornja Radgona. Vse občanke in občane Občine Gornja Radgona pozivamo, da delujejo samozaščitno, da opravljajo le nujne opravke in do nadaljnjega še naprej ravnajo v skladu z navodili NIJZ. Ostanite zdravi!“ so sporočili za Štaba CZ občine Gornja Radgona.





