Skip to content

Zgroženi smo! Razočarani, sporočajo iz Občine Apače

Primitivizem na odneha: Komaj se je začelo poletje, a vandali že uničujejo!

Žalostni so odgovorni v Občini Apače, kjer so se enako kot po vse Sloveniji komajda začele počitnice, vandali pa že uničujejo. Apaški župan, dr. Andrej Stejer, in vodstvo občinske uprave, žalostno sporočajo, da nikakor ne morejo razumeti, ali starši oz. skrbniki res ne morejo poskrbeti za nekoliko več reda med mladimi objestneži, ki žal niso doma samo v Apačah, temveč povsod v okolici in tudi povsod po državi. Slednji namreč uničujejo vse povprek, kar žalosti odgovorne v občini in šoli, žal pa ne tudi tiste, ki bi lahko najbolj vplivali na vse te objestneže.

„Če je to začetek počitnic, potem upam, da čim prej minejo. Ali bomo res morali postaviti kamere že na vsakem vogalu, da zaščitimo našo skupno lastnino? V kolikor pa kdo prekipeva od energije, ga vabim, da se oglasi na občini za počitniško delo. Obljubim, da mu ne bo dolgčas…

Ni se zgodilo prvič in upam, da je tokrat zadnjič. Policija je popisala dogodek, škoda je velika, polomljeni stoli, uničeni diski na robotski kosilnici, poškodbe na objektu, opremi…“ poudarja apaški župan, dr Andrej Steyer.

Dodal je, da bodo policijske patrulje in občinski redarji v „prihodnje večkrat prisotne na tem območju in v primeru, da ugotovimo storilce, bomo ukrepali brez milosti. V kolikor je kdo bil priča temu, zadnjemu primitivizmu, z dne 24.6.2026 (po 12:00 uri), nas naj prosim obvesti. Na zaključni proslavi v šoli sem govoril o pomoči drug drugemu. Dogodek po proslavi je čisto nasprotje tega, kar si želimo v naši skupnosti. Starši, pogovorite se s svojimi otroki, kaj je družbena odgovornost,“ je dodal. Župan občine Apače, dr. Andrej Steyer.

Materialna škoda je na začetku manjša kot moralna, toda (Foto: Občina Apače)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja