Še o včerajšnji hudi prometni nesreči, ki se je pripetila na glavni državni cesti Gornja Radgona – Lenart
Kot smo že kratko poročali, izjemno žalostno je bilo včeraj popoldan v delu Slovenskih goric, saj se je na glavni državni cesti, ki Pomurje povezuje s štajersko prestolnico Mariborom, pripetila huda prometna nesreča v kateri sta življenje izgubili slovenskih državljanki, še tri osebe so bile hudo poškodovane. Kot so poročali mariborski policisti, je tamkajšnji operativno komunikacijski center, okrog 15.20 uri bil obveščeni o prometni nesreči IV. kategorije, in sicer v Spodnjem Porčiču, v okolici Lenarta, na regionalni cesti Lenart – Benedikt.
„V nesreči sta bili udeleženi dve vozili – voznik osebnega avtomobila slovenskih registrskih označb, ki je po prvih informacijah vozil v smeri proti Lenartu, in trčil v kombinirano vozilo tujih registrskih označb, ki je tedaj pripeljalo nasproti. Na kraju sta življenje izgubili dve ženski, ki sta bili sopotnici v osebnem avtomobilu, ena oseba (sopotnik v osebnem avtomobilu) je bila odpeljana s helikopterjem v bolnišnico (UKC Maribor, op.p.), še dve osebi, oba voznika, sta bili odpeljani z reševalnim vozilom, stopnje poškodb se niso znane,“ je potrdila Anita Kovačič, tiskovna predstavnica PU Maribor.
Regionalna cesta Lenart – Benedikt je bila dalj časa zaprta za ves promet, obvoz je bil urejen urejen. Policisti so na kraju več ur preiskovali okoliščine te tragične prometne nesreče, v kateri sta umrli 11. in 12. udeleženka (enako kot lani v istem času, op.p.) v cestnem prometu na mariborskem območju od začetka letošnjega leta. Poleg policistov, helikopterja in več reševalnih vozil, so pri reševanju na kraju bili tudi gasilci iz PGD Gornja Radgona in Gasilske brigade Maribor.
Prizorišče tragične nesreče na Elblovem klancu, v kraju Spodnji Porčič, na glavni državni cesti med Gornjo Radgono in Lenartom, kjer sta včeraj pozno popoldan umrli 58. in 59. letni Korošici(Ravne na Koroškem in Prevalje), tri osebe pa so bile hudo poškodovane, je danes dopoldan samevalo. Le ena prižgana svečka je spominjala na veliko žalost na Koroškem, saj sta obe pokojni in dva hudo poškodovana moška, voznik in sopotnik, bližnji sorodniki. Na nasprotni strani kraja kjer se je nesreča pripetila je tudi spominska plošča, ki potrjuje, da je omenjeni odsek že v prejšnjem stoletju bil nevaren za udeležence v prometu, nič boljše pa ni niti v tem tisočletju…











