Velika vročina, ko si mnogi iščejo takšno in drugačno ohladitev in osvežitev že jemlje svoj davek tudi pri utopitvah. Uprava RS za zaščito in reševanje je namreč danes nekaj minut po 16. uri sporočila o nesreči na vodi in sicer na območju Banute nedaleč od Lendave. Po neuradnih podatkih naj bi se v tamkajšnji gramoznici nahajal utopljenec, zato so na kraj dogodka, poleg gasilcev bili napoteni tudi potapljači iz Murske Sobote, ki naj bi poiskali nesrečnega utopljenca.
Po nepreverjenih informacijah, ki so prišle z območja nesrečnega dogodka, naj bi šlo za mlajšega moškega, državljana sosednje Republike Hrvaške, ki pa tam naj ne bi bil sam, temveč v družbi še najmanj dveh oseb.
Seveda bo več znanega pozneje.

Zgodilo naj bi se v gramoznici RD Lendava, v Banuti
