Vseslovensko petje s srci je prišlo tudi do Pomurja
Tudi v Splošni bolnišnici Murska Sobota so podprli akcijo Vseslovensko petje s srci in so danes zapeli na ploščadi med kirurškim in internim oddelkom ter pred infekcijskim oddelkom, skupaj z dijaki Srednje zdravstvene šole Rakičan pod vodstvom Edvarda Jakšiča. Dijaki so zaigrali na harmoniko in zapeli več slovenskih pesmi, pridružili so se jim tudi zaposleni in pacienti v bolnišnici. Direktor SB Murska Sobota Bojan Korošec je ob tem dejal, da ima pesem pozitivno moč tako med bolniki in tistimi, ki skrbijo zanje, ter da ga veseli, da je toliko mladih z veseljem sodeluje pri takih akcijah.
Metka Lipič, pomočnica direktorja za zdravstveno nego v bolnišnici, se je učencem Srednje zdravstvene šole Murska Sobota zahvalila za sodelovanje in pohvalila sodelovanje z njimi pri prostovoljnih akcijah in drugih dogodkih. Tudi ona je poudarila, je to še posebno pomembno v teh koronskih časih, ko pacienti poleg strokovne pomoči in zdravstvene nege potrebujejo tudi dogodke, kot je današnji, saj jim polepšajo dan.
Po besedah pobudnice akcije Matee Brečko so se ji pridružili v vseh slovenskih bolnišnicah, številnih drugih zdravstvenih ustanovah, šolah, domovih za starejše, zaporih, društvih, organizacijah … „O akciji je bila obveščena vsa Slovenija in odzvala se je množično,“ še pravi Brečkova.








