Skip to content

Pogovor ob kavi: Recite živjo!

Z drobnim dejanjem naključne prijaznosti proti posledicam pandemije

V preteklih mesecih smo izgubili nešteto priložnosti za stike, za nasmehe, za drobne trenutke, ki nam lepšajo vsakdan. Pogrešali smo pristen stik, kavico s prijatelji, klepet o vremenu z naključnim neznancem na polnem avtobusu. Vsak na svoj način smo skušali prebroditi to obdobje, tudi tako, da smo skušali drug drugemu pomagati. Vzklilo je nešteto skupnostnih pobud, od nakupovanja za starejše sosede v bloku do velikih akcij zbiranja sredstev. Zdaj dihamo nekoliko lažje in se sprašujemo: Kaj bo epidemija pustila za sabo? Kaj je razkrila in na kaj nas je spomnila? Je za seboj pustila opustošenje, povečala razlike ali vzbudila upanje, da lahko živimo drugače, boljše, z več človečnosti?

V torek, 1. junija, bo v mariborski Moji kavarni ob 14.30 uri potekal pogovor ob kavi, s katerim bodo prisotni obeležili začetek globalne pobude „Recite živjo”, ki bo od 1. do 6. junija potekala po vsem svetu, tudi v Sloveniji. Cilj pobude, ki jo organizira podjetje Julius Meinl, je z drobnim trenutkom naključne prijaznosti omiliti posledice epidemije, ki nas je v preteklih mesecih prikrajšala za nešteto priložnosti za stike, nasmehe in drobne trenutke, ki nam lepšajo vsakdan.

V debati, ki jo bo vodila Danaja Lorenčič, bodo sodelovali Ninna Kozorog, predsednica društva Humanitarček, pesnik în pisatelj Feri Lainšček ter Branka Bezjak, urednica Štajerca, priloge časnika Večer. Spregovorili bodo tem, kaj bo epidemija pustila za sabo, kaj je razkrila in na kaj nas je spomnila, je za seboj pustila opustošenje in povečala razlike ali morda vzbudila upanje, da lahko živimo drugače, boljše, z več človečnosti. Dotaknili se bodo pomena osebnih stikov, naključnih dejanj prijaznosti, lepih besed, empatije in ustvarjalnosti v luči posledic epidemije.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja