Skip to content

Marg je v Selu postavil leseni kip Srpne Marije

Kip “Selanska srpna Marija” visok dva metra se nahaja v bližini Rotunde

V gorički vasi Selo, ki se nahaja v občina Moravske Toplice, na dnu selanske doline na vzhodu Goričkega so pred kratkim, na pobudo in ob sofinanciranju istoimenske krajevne skupnosti, postavili v gozdu dvometrski leseni kip Srpne Marije.

Vas Selo, ki je najbolj znana po znameniti romanski cerkvi Sv. Nikolaja, ter Rotundi, ki je bila zgrajena že v 13. stoletju, so bližnji gozd v katerem se vsako leto  v začetku meseca julija, odvija tako imenovano proščenje, ki zaznamuje praznik “Marijevo”, kot začetek žetve na polju – Srpna Marija, dodatno obogatili. Postavili so namreč leseni kip Marije, ki je visok dva metra, izdelal pa ga je umetnik – kipar Marko Grašič (Umetniško ustvarjanje, Skulpture Marg, Marko Grašič s.p., Partizanska cesta 16, 9250 Gornja Radgona), ki ustvarja v Mali vasi pri Svetem Tomažu v Prlekiji. 

Marijin kip v Selu, vasici, ki je zlasti po omenjeni Rotudni in tekmovanji v ročni košnji, znana daleč izven slovenskih meja, bo tako simbol samega kraja in vez med ljudmi iz duhovnega kakor tudi iz turističnega vidika. (M.S.)

Foto: Marjan Slavič

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja