Boreci v občini Križevci so gostili priprave slovenske in avstrijske reprezentance v pikadu, prišel je tudi svetovni prvak
Pikado Zveza Slovenije (PiZS), katero že vrsto let vodi predsednik Jože Grantaša, je v gasilskem domu Boreci, nedaleč od križevcev pri Ljutomeru, organizirala priprave slovenske in avstrijske reprezentance v pikadu. Kvalitetnih priprav so se udeležile članske moške, ženske in mladinske Slovenije in Avstrije, Skupno je bilo prisotnih iz obeh držav kar 62 tekmovalcev in igralk, ter selektorjev, trenerjev in vodstva obeh zvez. Tekmovali so vsaki v igri ekip, dvojic in posamezno, vsak z vsakim. Tako so v dveh dneh na osmih pikado stojalih odigrali kar 790 tekem. Ob razglasitvi rezultatov smo lahko ugotovili, da so slovenske igralke in mladinke bile boljše od kolegov iz Avstrije, pri moških pa so bili boljši gosti iz sosednje. V skupnem pa so za nekaj setov zmagali tekmovalci Avstrije, ki imajo v svojih vrstah tudi svetovnega prvaka iz Južne Koreje leta 2025 v WDFu.
Slovenijo je zastopalo kar veliko igralcev tudi iz domačih klubov in sploh občine Križevci (Leon Mertűk, Lea in Žan Zabavnik), ki so vsi člani TOP-GUN Cleangrad Grlava. Iz te ekipe prihajajo v reprezentanco še Petra Klemenčič, selektorka Zala Gorjak ter mladinci Bor Gorjak, Luka Vajda, Gregor Hebar, Valentina Lazar in Enea Hojnik. S prisotnostjo na otvoritvi priprav je prisotne počastil tudi župan Občine Križevci Branko Slavinec, ki je tudi nagovoril vse prisotne. „Priprave so lepo uspele in zahvala tudi Prostovoljnemu gasilskemu domu Boreci, ki nam je dal v uporabo njihovo dvorano. Občini Križevci pa vsa zahvala za podporo pri izvedbe športne prireditve,“ so sporočili iz PiZS.




