Občino Benedikt, je danes v zgodnjih večernih urah obiskal mag. Dejan Židan, državni sekretar, ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport. Namen obiska je bila otvoritev, na novo preplastenega igrišča ob Osnovni šoli Benedikt. Gre za investicijo občine Benedikt v vrednosti 90.000 €, ki je v vrednosti 50.000 € sofinancirana s strani ministrstva MGTŠ. Kljub temu da občina ni bila uspešna na razpisu fundacije za šport, so se svetniki, na pobudo župana mag. Milana Repiča, odločili da preostali del investicije podprejo iz občinskega proračuna.
V otvoritvenem nagovoru je Dejan Židan poudaril pomen investicij na področju športa, ki pomenijo posredna vlaganja v mlade in njihov razvoj. Obenem je zaželel vsem, ki bodo igrišče uporabljali, veliko zadovoljstva in užitkov. Pred samo otvoritvijo se je državni sekretar srečal z županom, kjer mu je slednji predstavil želje in cilje občine za nekaj nadaljnjih let na področju gospodarstva, turizma in športa ter izrazil upanje, da bo država in pristojno ministrstvo imelo tudi posluh za manjše občine, kot je benediška. “Sekretar je obljubil, da razpisi in sredstva bodo in da bodo dobri projekti podprti. Vodilo ministrstva za področje športa je, da se je potrebno zavedati, da vsak mladi talent začne svojo zgodbo v lokalnem okolju in vsaj infrastruktura za osnovne športne panoge mora biti dosegljiva vsem, ne glede na njihovo finančno stanje,” nam je povedal župan Repič.








