Rokometni klub Arcont Radgona je prav zadnji teden počitnic, drugo leto zapored organiziral rokometni tabor, ki je bil namenjen učencem od 5.- 9. razreda osnovne šole. Tridnevnega tabora se je udeležilo 34 dečkov, med njimi so bili trije, ki pred tem še niso trenirali rokometa. V dopoldanskem času so mladi rokometaši vsak dan izvedli po dva treninga. Drugi dan tabora sta se jim pridružila tudi trenerja RK Jeruzalem Ormož, Uroš Krstič in Saša Prapotnik. Dečki so tako lahko spoznali kakšno novo vajo ter dobili nasvet kako izboljšati svojo igro.
Po kosilu so vsak dan potekale še različne druge aktivnosti. Dečki so si lahko izmerili kdo ima najmočnejši strel, pomerili so se v natančnostih strelih ter sedečem rokometu. Drugi dan tabora so se popoldan odpravili v gasilski dom PGD Gornja Radgona, kjer je po predstavitvi dela gasilcev najbolj prijala hladna prha iz gasilske cisterne. “Letos smo udeležencem omogočili tudi, da eno noč prespijo na taboru. Nekaj več kot polovica jih je tako prespala v športni dvorani. Zadnji dan so tabor zaključili kako drugače kot z obiskom slaščičarne. Tako je tridnevno druženja, 6 kvalitetno oddelanih treningov, zabavne dodatne dejavnosti, predvsem pa 34 zadovoljnih in nasmejanih otroških obrazov. Drugi Rokometni tabor RK Arcont Radgona je vsekakor odlično uspel,” je povedal Niko Klun iz RK Arcont Radgona.








