Skip to content

Novi računalniki za šole z radgonskega območja

Podjetje Transpak in Lions klub GR poskrbela za šest sodobnih računalnikov

Čeprav jim je, podobno kot praktično vsem nam močno ponagajal virus korona, aktivisti Lions kluba (LK) Gornja Radgona niso počivali. Res je sicer, da so kar nekaj aktivnosti morali „črtati“, so vseeno naredili kar nekaj koristnih reči za pomoč tistim, ki so najbolj ogroženi. Običajno so to otroci in prav sedaj pred pričetkom novega šolskega leta so v radgonskem LK poskrbeli za nakup šestih kakovostnih stacionarnih računalnikov, in sicer za vseh šest osnovnih šol na območju Upravne enote Gornja Radgona. Na pobudo LK Gornja Radgona je namreč pet računalnikov kupilo uspešno podjetje Transpak d.o.o. iz Murske Sobote, šestega pa so nabavili z lastnimi sredstvi. Tako je delegacija, katero so sestavljale aktualna in prejšnji predsednici kluba: Valerija Frangež, Mira Prelog in Nada Frangež, obiskala vseh šest omenjenih šol (OŠ Apače, dr. Kajetana Koviča Radenci, OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, OŠ Gornja Radgona, OŠ Kapela in OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici), ter ravnateljicam, ravnateljem in njihovim sodelavcem, izročila koristna darila.

Vsi prejemniki novih računalnikov so izrazili zadovoljstvo in hvaležnost, tako podjetju Transpak, kot LK Gornja Radgona, saj gre za pomembno pridobitev, ki jim bo zelo koristila. Res je sicer, da si v omenjenih šolah želijo, da bi otroci v novem šolskem letu normalno hodili v šolo in snov premagovali v učilnicah, a kljub temu se pripravljajo tudi na morebitno „šolanje na daljavo“, kjer bo potrebno še veliko računalnikov, kajti še vedno je veliko družin, ki ne morejo nabaviti računalnike za vse otroke. Tudi na tem področju so se izkazali v LK Gornja Radgona, saj so prijazno povabili podjetja in druge, ki bi morebiti imeli rabljene računalnike in jih več ne potrebujejo, da jih podarijo. Ob tem so našli „računalniški servis“, ki bi starejše računalnike posodobil in nadgradil, tako da bi jih lahko otroci pozneje koristili, saj jim bodo šole izposojale.

LK Gornja Radgona sicer deluje šele 4. leto, a so že v tem času dosegli velike uspehe pri svojem poslanstvu. Ne glede na to, kdo klub vodi so aktivisti, večinoma so sicer aktivistke, zelo dejavni. Ko gre za vodje kluba kaže omeniti, da je po ustanovitveni predsednici Miri Prelog, bil naslednje leto predsednik Tadej Pintarič, v minulem letu le radgonskem Lions klubu predsedovala Nada Frangež, aktualna predsednica pa je Valerija Frangež. Kot rečeno, kljub težavam s pandemijo, so tudi v minulem obdobju postorili veliko za tiste, ki pomoč potrebujejo. Od konca minulega leta, ko so aktivno sodelovali na božično-novoletnih (Pravljično mesto) prireditvah v Gornji Radgoni, ko so mnogim „ogreli nogice“ s kakovostnimi nogavicami, so še posebej ponosni, da so donirali kar 4.700 evrov za nakup klavirja za Glasbeno šolo Gornja Radgona. Seveda so v klubu zadovoljni tudi z manjšimi obdaritvami, saj pravijo, da vsaka obdaritev razveseli marsikaterega otroka ali tudi odraslega. To se je še posebej potrdilo ob nedavni donaciji sadja in priboljškov za varovance VDC Gornja Radgona. Ponosni so tudi, da lahko nekaterim otrokom plačujejo različne terapije, katere jim starši ali skrbniki ne morejo privoščiti… Ob tej priliki aktivistke LK Gornja Radgona: Nada, Mira in Valerije povedo, da sami težko odkrijejo vse otroke, posameznike ali družine, ki bi potrebovali kakšno pomoč. Zato lahko vsakdo, ki bi pomoč potrebuje piše na Lions klub Gornja Radgona, kjer imajo posebno komisijo, katera nato ugotavlja upravičenost podelitve morebitne pomoči.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja