Skip to content

Že pol stoletja skrbijo za lepše življenje starejše generacije

Zlati jubilej so obeležile članice in člani Društva upokojencev Cerkvenjak

V avli Vlada Tušaka v Cerkvenjaku je bil prav poseben prazničen dan, saj so svečano obeležili 50 let obstoja in delovanja Društva upokojencev Cerkvenjak, ki je bilo uradno ustanovljeno 14. decembra 1975. Prvi izvršni odbor društva so sestavljali: predsednik Jakob Domajnko, podpredsednik Ignac Lorenčič, tajnik in blagajnik Rihard Tušak ter člani Franc Kozar, Vlado Tušak, Janez Ploj, Karl Brunčič, Jože Paluc in Konrad Flajsinger, ki je bil tudi vodja iniciativnega odbora za ustanovitev društva. Nadzorni odbor pa so sestavljali: Vlado Lorber, Rozalija Čuček in Ludvik Štelcar. Na predsedniških mestih cerkvenjaškega upokojenskega društva so se v pol stoletja, do danes izmenjali: Jakob Domajnko, Ignac Lorenčič, Jože Lorenčič, Marjan Pravdič, Martin Rojko, Feliks Fekonja in Franc Korošec.

Da je ustanovitev in delovanje društva takratno vodstvo vzelo zelo resno dokazuje tudi podatek, da so že v letih 1979/80 bili kupljeni prostori za njihovo delovanje, katere so odkupili od svojega člana Riharda Tušaka. Kot gre naprej čas in sodobnost se pozna tudi v njihovem društvu, kjer se člani društva udejstvujejo v številnih društvenih sekcijah in ustanavljajo še nove.

Na jubilejni slovesnosti sta zbrane nagovorila aktualni predsednik Franc Korošec in cerkvenjaški župan Marjan Žmavc. Najzaslužnejšim so bila podeljena društvena priznanja, katera so prejeli: Feliks Fekonja, Ana Fekonja, Ivana Pleger, Strelska sekcija DU Cerkvenjak in Občina Cerkvenjak.

Priznanje Malo plaketo Zveze društev upokojencev Slovenije je prejelo tudi DU Cerkvenjak, katero sta jim predala Stanko Kranvogl, podpredsednik Zveze društev upokojencev Slovenije in Milan Hlevnjak, predsednik Zveze društev upokojencev Slovenskih goric. Manjkal ni tudi kulturni program v katerem so sodelovali MePZ Kulturnega društva Cerkvenjak pod vodstvom Anite Grajfoner Šamperl, učenci OŠ Cerkvenjak-Vitomarci in skupina pevk ljudskih pesmi DU Cerkvenjak pod vodstvom Ivane Pleger. Po uradnem delu pa je sledilo v avli Vlada Tušaka še druženje ob obloženih mizah z domačimi dobroti. (F.B.)

Veselo je bilo na praznovanju visoke jubileja DU Cerkvenjak (Foto: Franc Bratkovič)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja