Gasilska zveza Gornja Radgona bo podobno kot nekaj let nazaj, organizirala v počitniškem času mladinski gasilski tabor. Ta bo letos v Zbigovcih in to med četrtkom, 4. in nedeljo, 7. julijem. Po sporočilu poveljnika Gasilske zveze Gornja Radgona Stanka Bratuša se bo tabora udeležilo okrog 60 mladih gasilcev iz občin Apače in Gornja Radgona. Tabora pa se smejo udeležiti tudi mladi gasilci pobratenih gasilskih društev. V zadnjih letih se je tabora udeleževalo podobno število kot se načrtuje za letos. Tabor je namenjen gasilcem v starosti med 6 in 16 let.
Donatorski prispevek gasilskega društva in staršev za posameznega prijavljenega mladega gasilce je 60 evrov. Mladi gasilci bodo na taboru deležni celotne oskrbe ter prenočevanja v šotorih ob gasilskem domu v Zbigovcih. Skozi vse dni pa bodo deležni različnih aktivnosti. Dodano je še, da mora vsako društvo na osem mladih gasilcev zagotoviti najmanj enega mentorja oz. mentorico. (F.K.)




Utrinki z lanskega tabora v Apačah (Foto: Franci Klemenčič)
