Na policiji so veseli, da so lahko informativni dan v Policijski akademiji za vse, ki jih zanima delo policista, po dveh letih ponovno organizirali v živo. Dopoldanski termin je obiskalo izjemno veliko zainteresiranih kandidatov, saj je bila predavalnica, ki sicer sprejme 160 ljudi, premajhna za vse zainteresirane in smo predstavitev zato organizirali v dveh delih. Vsi tisti, ki so predstavitev ob 10. uri zamudili, so Policijsko akademijo obiskali v popoldanskem terminu, ostali pa lahko pridejo še jutri (v soboto), 18. februarja, ob 10. uri.
Današnja dogodek sta sicer obiskala tudi ministrica za javno upravo v funkciji ministrice za notranje zadeve Sanja Ajanovič Hovnik in v. d. generalnega direktorja policije mag. Boštjan Lindav. Ob tem sta si ogledala vse “postaje” oziroma informativne točke, na katerih so predstavljali policijsko delo, in se zahvalila sodelujočim policistom za zanimive in bogate predstavitve.
„Obiskovalcem smo predstavili delo policista in zahtevane pogoje za sprejem v policijo, potek prijave na razpis in izbirni postopek, kriterije za izbor kandidatov za policista, šolanje v Policijski akademiji in višješolski študijski program ter druge koristne informacije. Odgovarjali smo tudi na njihova vprašanja. Svoje izkušnje in vtise pa so jim predstavili tudi
študenti Višje policijske šole in policisti, ki so pred kratkim zaključili študij in sedaj že opravljajo naloge v različnih policijskih enotah. Obiskovalce smo popeljali tudi po točkah, na katerih so svoje delo predstavili policisti, ki sicer opravljajo zelo različne naloge, npr.
prometni policisti, kriminalistični tehniki, policisti Specialne enote, policisti konjeniki, policisti vodniki službenih psov itd. Tako so zainteresirani tudi dobili občutek, kdo so policisti, kaj počnejo in kakšno opremo pri tem uporabljajo,“ so sporočili iz Policije.












