Po procesiji je odmevala pesem: Tebe Boga hvalimo!
Katoliški verniki po svetu, torej tudi v Sloveniji, praznujejo 60. dan po veliki noči, to je med 11. majem in 24. junijem, praznik svetega rešnjega telesa oz. telovo. Letos je bilo praznovanje danes, v četrtek, 19. junija. Ta dan je po številnih evropskih državah tudi praznik – dela prost dan, med drugimi tudi v Avstriji, Hrvaški ter delih Nemčije. Telovo sicer praznujejo tudi v nekaterih vzhodnih katoliških Cerkvah, kot denimo v Anglikanski Cerkvi in Starokatoliški Cerkvi. Papež Urban IV. je leta 1264 uvedel praznovanje telovega. Gre za eden od štirih zapovedanih praznikov v katoliški cerkvi, to so še Marijino vnebovzetje (15. avgust), praznik vseh svetnikov (1. november) in božič (25. december). Zapovedan praznik pomeni, da morajo verniki na ta dan k maši. Na telovo se katoliki spominjajo Jezusove navzočnosti v evharistiji. Praznovanje svetega rešnjega telesa in krvi je tradicionalno povezano s slovesno telovsko procesijo, ki pa je bila v Sloveniji v času po drugi svetovni vojni prepovedana.
Starejši radgonski verniki se še sicer spominjamo telovske procesijo, ko je po drugi svetovni vojni takratni mladi župnik Franc Puncer, pripravljal telovsko procesijo, ki je potekala celo proti grajskemu hribu. Po osamosvojitvi Slovenije pa poteka telovska procesija v radgonski župniji po trasi pod vznožjem griča na kateri stoji cerkev in to po večerni maši. V preteklih dveh letih te procesije zaradi vremenskih neprilik, ni bilo. Letos so oltarje pripravili verniki iz Stavešincev, Stavešinskega Vrha, Ptujske Ceste in iz Črešnjevcev. V procesiji pod vznožjem radgonske cerkve so v procesiji sodelovali poleg letošnjih prvo obhajancev ter mešanega cerkvenega pevskega zbora pod vodstvom katehistinje Nataše, tudi ostali verniki, ki so bili prisotni pri tokratni večerni maši. Ob glavnem oltarju, kamor se je vrnila »procesija« je odmevala zapeta pesem Tebe Boga hvalimo… (F.K.)













Letos je tudi vreme bilo kot naročeno (Fotografije: Franci Klemenčič)
