V večini primerov je veter odkrival strehe in podiral drevesa, voda zalivala kleti…
Neurje s točo, ki je včeraj, zadnji dan v letošnjem juliju klestilo vse od Bovškega, do Gorenjske, Štajerske in Pomurja, je prebivalstvu povzročilo veliko preglavic, znova pa so največ dela na terenu imeli prostovoljni gasilci. Večinoma so morali sanirati odkrite strehe, črpati vodo iz zalitih kleti ter odstranjevati podrta drevesa. Po poročanju Uprave RS za zaščito in reševanje, se je vremenska fronta, ki je nastala na Bovškem premikala proti Gorenjski in Štajerski proti vzhodu države, je prizadela občine Cerkno, Kobarid, Tolmin, Železniki, Škofja Loka, Kranj, Kamnik, Ljubljana, Lukovica, Laško, Slovenske Konjice, Vitanje, Vojnik, Zreče, Lovrenc na Pohorju, Oplotnica, Rače-Fram, Slovenska Bistrica, Juršinci, Majšperk, Trbovlje in Zagorje.
Na mariborskem območju, kjer je divjalo neurje z močnim vetrom, je prav tako odkrivalo strehe, padlo pa je tudi nekaj dreves. Po navedbah mariborske Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje je prizadelo zlasti občine Oplotnica, Slovenska Bistrica, Rače, Fram in Lovrenc na Pohorju. V občini Juršinci, ki spada v ptujsko Izpostavo Uprave RS za zaščito in reševanje, pa so zabeležili tri udare strel v stanovanjske hiše, podrl se je en drog električne napeljave in en požar stanovanjske hiše zaradi udara strele. Na intervenciji je bilo 62 gasilcev iz petih gasilskih društev.
Strela je udarila v električno omarico stanovanjske hiše v naselju Zagorci v občini Juršinci in jo poškodovala. Do požara k sreči ni prišlo. Udar strele pa je ravno tako v naselju Zagorci zanetil požar ostrešja stanovanjske hiše družine Kosi iz Zagorcev 44. Kot nam je povedal gospodar je nastala precejšnja škoda, saj je bila uničena električna napeljava, delno pa tudi streha. K sreči, ko je bilo najhuje so gasilci, ki so najprej pogasili požar, nemudoma začasno sanirali tudi streho. Več deset gasilcev je tako ponovno pokazalo, da so vedno pripravljeni pomagati vsakomur, ki je pomoči potreben.








Fotografije iz Zagorcev: Branko Lukačič
