Srečalo se je okoli 50 predsednikov vinarsko vinarskih društev in združenj Severovzhodne Slovenije
V organizaciji Kmetijsko-gozdarskega zavoda Maribor in Društva vinogradnikov Radgonsko – Kapelskih goric, je na vinogradniški kmetiji „Vinska klet Kolarič“ v Policah pri Gornji Radgoni, potekalo tradicionalno Regijsko srečanje predsednikov vinogradniško vinarskih društev in združenj Severovzhodne Slovenije. Po pozdravnem nagovoru direktorice KGZS – Zavod Maribor Irene Leonide Kropf, gostitelja in predsednika Društva vinogradnikov Radgonsko – Kapelskih goric Milana Kolariča, Županje občine Gornja Radgona Urške Mauko Tuš in direktorja Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije (KGZS) Martina Mavsarja, je specialist za vinogradništvo pri KGZS – Zavod Maribor Marko Breznik, spregovoril o izzivih prilagajanja v vinogradništvu na podnebne spremembe. Njegova sodelavka Leonida Gregorič, vodja laboratorija KGZS – Zavod Maribor, pa je prisotne seznanila o upoštevanju veljavne zakonodaje pri označevanju vina.
Po izmenjavi mnenj in izkušenj, ter pobudah in predlogih, so si udeleženci kvalitetnega strokovnega srečanja ogledali vinsko kle Kolarič, kjer so seveda poskusili različna vina ter uživali v kulinaričnih dobrotah.





Fotografije: Anton Rožman
