Stanovalci radgonskega DSO obiskal sejem Agra
Kar 53 stanovalcev in spremljevalcev iz Doma starejših občanov (DSO) Gornja Radgona se je letos udeležilo ogledal jubilejnega, 60. mednarodnega kmetijsko živilskega sejma Agra. Stanovalci DSO Gornja Radgona se vsako sredo v večjem številu sprehodijo skozi čudovit radgonski park, ki povezuje dom starejših občanov s sejmiščem. V okviru sredinih sprehodov so tako izkoristili priložnost in si ogledali razstavljeno ponudbo na zunanjih površinah sejma. Najbolj so bili navdušeni nad živalmi.
Soglasno so ugotavljali, da je kmetijska mehanizacija od časov njihove mladosti do danes nekajkrat zrasla v višino, širino in dolžino. Dom starejših občanov Gornja Radgona je skoraj neposredno povezan s sejmiščem. Zaradi lažje pretočnosti prometa v času sejmov dom omogoči, da se obiskovalci sejma lahko poslužujejo vozne poti čez dvorišče doma. To bistveno zmanjša prometni kaos, ki v dneh sejma vlada v mestu. Odlično sodelovanje sosedov je vsekakor lahko zgled in še dodatno dokazuje, da je Gornja Radgona sejemsko mesto in, da v času sejmov celotno mesto živi v utripu le teh.

