Skip to content

Predsednik SŠK škof Saje patriarhu Porfiriju poslal sožalno brzojavko

Ob dramatičnih dogodkih oboroženih napadov na šoli v Beogradu, ter na območju južno od Beograda, je novomeški škof Andrej Saje v imenu Slovenske škofovske konference njegovi svetosti patriarhu Porfiriju, Srbski pravoslavni Cerkvi in posebej družinam, ki so izgubile najdražje, v brzojavki izrazil pretresenost in sočutno bližino.

Ob tem je obsodil vsako nasilje, ki ne more biti nikoli način reševanja nesporazumov ali medosebnih sporov ter obljubil molitveno podporo. “V teh dneh, ko je Srbija zavita v žalovanje, smo z Vašo Cerkvijo povezani v molitvi za umrle in  njihove svojce, za ranjene, ki so v življenjski nevarnosti, v prošnji k Bogu za prenehanje nasilja v spoznanju vrednosti lastnega življenja in življenja sočloveka,” je še zapisal škof Andrej Saje.

One thought on “Predsednik SŠK škof Saje patriarhu Porfiriju poslal sožalno brzojavko

  1. Poštovani uredniče, šaljem ti slike Njegove Svetosti Dr Porfirija, kad sam mu predao moj dokumentarni film: Putevima Pravoslavlja.
    Budi mi živ i zdrav
    Rade Bakračević

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja