Skip to content

Pobrali so skoraj 1.500 kg različni odpadkov in “rešili” naravo

Tudi občina Gornja Radgona, je v sodelovanju s krajevnimi skupnostmi, društvi in organizacijami v občini ter javnim podjetjem Komunala Radgona d.o.o. izpeljali tradicionalno čistilno akcijo, ki je potekala po celotnem območju občine. V vseh petih krajevnih skupnostih se je spet nabrala velika količina smeti. Udeleženci čistilne akcije so namreč »zbrali« okoli 470 kg mešane embalaže, 610 kg mešanih komunalnih odpadkov, 120 kg kosovnih odpadkov in 150 kg nevarnih odpadkov. Za odvoz zbranih odpadkov je poskrbela Komunala Radgona d.o.o..

Čistilne akcije se je tokrat udeležilo okrog 300 občank in občanov, s čem je zadovoljna tudi domača županja Urška Mauko Tuš, ki je bo tem dejala: “Iskrena hvala vsem društvom in prostovoljcem, ki ste kakorkoli pomagali pri izvedbi in organizaciji čistilne akcije ter se dobrovoljno odzvali in pripomogli k doseženemu namenu tovrstnih akcij; da se še s tako majhnim prispevkom posameznika lahko veliko pripomore k ohranitvi čistega in zdravega okolja. Žal ta skrb in odnos do narave ni enak vsem občanom oz. državljanom, saj je še vedno preveč posameznikov, ki puščajo smeti in odpadke v naravnem in bivalnem okolju. Redarska služba je v sklopu čistilne akcije še aktivneje spremljala in izvajala kontrolo najdenih odpadkov z namenom, da ustrezno ukrepa proti kršiteljem. Zakonodaja, in vsako leto tudi jeza in zgroženost udeležencev čistilnih akcij, nam vedno znova nalaga dolžnost – povzeti še strožje ukrepe proti kršiteljem in nadalje izvajati naloge za dvig zavesti občanov za našo naravo.”

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja