Včeraj je na športnem stadionu v Slovenski Bistrici potekalo izbirno tekmovanje gasilskih ekip Slovenije za nastop na 23. Gasilski olimpijadi v Celju, ki bo med 17. in 24. julijem. Gre za veliki dogodek, ki ga pripravlja Gasilska zveza Slovenije s podporniki in soorganizatorji. Na olimpijadi bo nastopilo čez 3.100 gasilcev iz preko 30 držav sveta.
Iz Slovenije so se na olimpijado uvrstile ekipe, članih A: PGD Podgorci, PGD Starše, PGD Tinje 1, PGD Oplotnica in PGD Potov Vrh – Slatnik; članice A: PGD Semič in Poklicno gasilsko društvo Krka Novo mesto; člani B: PGD Hajdoše, PGD Kebelj, PGD Šmartno na Pohorju in PGD Korovci; članice B: PGD Hajdoše in PGD Žiri; Poklicni člani B:Poklicnega gasilskega društva Krka Novo mesto; Mladinci: PGD Drenov Grič – Lesno Brdo in PGD Mavčiče; Mladinke: PGD Andraž nad Polzelo in PGD Podgorica– Šentjakob. Poleg omenjenih tekmovalnih enot ima vstopnico za Gasilsko olimpijado Celje 2022 tudi tekmovalna enota mladinke PGD Zbilje, ki je zmagala na zadnji Mladinski gasilski olimpijadi, leta 2019 v Švici.
Omeniti kaže, da je častni pokrovitelj Gasilske olimpijadi v Celju predsednik Republike Slovenije Borut Pahor, in da iz Pomurja, nastopa le ekipa člani B iz PGD Korovci, v občini Cankove. (F.K.)

