V cerkvi svetega Petra v Gornji Radgoni pogosto igra na cerkvene orgle med mašo katehistinja Nataša Preglov. Toda sinoči, v četrtek, 26. junija pri večerni maši, ki jo je daroval župnik Franc Hozjan, je Nataša bila v neposredni bližini glavnega oltarja, s kora pa so verniki, ki so se udeležili te maše lahko ugotovili, da na orgle igra nekdo drug. Po maši so prišli pred oltar trije mladi radgonski verniki, ki so med mašo izvajali glasbo na orglah. Gre za tri mlade glasbenike (Julija, Polona in Rok), ki se izpopolnjujejo z igranjem na cerkvene orgle.
Ljudje pogosto pravijo, da na orgle igrajo samo starejši ljudje. Toda kot kaže temu v radgonski župniji v naprej ne bo tako. Na orgle lahko igra vsakdo, ki ima ustrezno glasbeno pred znanje in je dovolj visok, da lahko dosežejo z nogami pedale. Vsak organist mora namreč uporabljati stopala kot tretje oko, saj so pedali zelo pomembni za nizke tone. Vsega tega verniki, ki so v cerkvi ne vidijo in ne vedo. Tokratnemu prvemu nastopu treh mladih radgonskih vernikov med mašo, so prisluhnili tudi pevci mešanega cerkvenega pevskega zbora radgonske župnije. Po maši pa je župnijsko občestvo ob cerkvi pripravilo za vse, ki so se maše udeležili nekaj prigrizkov in napitkov. (F.K.)



Foto: Franci Klemenčič
