Policisti opozarjajo, da so pešci med najbolj ogroženimi udeleženci v promeru
Podobno kot praktično vsak da, so policisti PU Maribor, tudi v sredo obravnavali kar nekaj prometnih nesreč, tudi z lažjimi in hudimi telesnimi poškodbami. Tako so policisti v okolici Ptuja obravnavali prometno nesrečo, kjer je voznica kombija trčila v peško, ki je bila z reševalnim vozilom odpeljana v bolnišnico. V Mariboru pa je na prehodu za pešce prišlo do prometne nesreče med voznikom osebnega avtomobila in peško. Obe peški sta bili hudo poškodovani. Policisti v obeh primerih zbirajo obvestila zaradi suma storitve kaznivega dejanja povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti.
„Zaradi svoje ranljivosti so pešci med najbolj ogroženimi skupinami udeležencev v cestnem prometu, njihova varnost pa se je, glede na posledice prometnih nesreč, v letu 2024 poslabšala. V obdobju januar–september 2024 je bilo v prometnih nesrečah na območju PU Maribor udeleženih 63 (71) ali 11 % manj pešcev, od katerih sta 2 (0) umrla, 15 (11) se je hudo telesno poškodovalo in 44 (52) lahko telesno poškodovalo. Največ prometnih nesreč z udeležbo pešcev se je zgodilo v naseljih. Večletne analize kažejo, da je varnost pešcev najbolj ogrožena v jesenskih in zimskih mesecih, do vključno zgodnjih spomladanskih mesecev, ko so pešci v večjem obsegu udeleženi v cestnem prometu v časovnih intervalih, ko je vidljivost slabša. Prometne udeležence tako pozivamo, da so posebej pozorni na ranljive udeležence v prometu, pešce pa pozivamo k spoštovanju prometnih predpisov,“ je razložila Anita Kovačič, tiskovna predstavnica PU Maribor.

