Skip to content

Benedikt v Slovenskih goricah: Stop vandalizmu!

O dogajanju so obvestili policiji, vandale pa prosijo, da naj odvečno energijo usmerijo v koristne namene

Območje občine Benedikt, zlasti krajevno središče, se v zadnjih letih dejansko lepo razvija na številnih področjih, še posebej pa skrbijo za kulturo bivanja in kvaliteto življenja vseh občanov. Veliko proračunskih sredstev, tako iz občinskega kot državnega, ter tudi sredstev Evropskih skladov, je bilo za to vloženih, a žal nekaterim to očitno gre v nos. Tako so kar neprijetno bili presenečeni nekateri Benedičani, ki so se minule dni sprehajali po svojem kraju. Obnemeli so namreč ob tem, kako so bili videti posamezni deli Benedikta, predvsem pri spominskem obeležju Rimskega gomilnega grobišča, kjer so uničene stene ter še posebej pripadajoče informativne table, na katerih je opisano, kaj pomeni celotno spominsko obeležje in čemu je namenjeno.

„Objestna dejanja vandalizma, ki kvarijo prizadevanja župana, občinske uprave občine Benedikt ter občanov za urejeno okolje, so nedopustna. Vandali so si privoščili risanje grafitov na spominskem obeležju Rimskega gomilnega grobišča ter na pripadajočih informativnih tablah. Ocenjujemo, da je nastalo za nekaj tisoč evrov škode. Občina Benedikt ima ničelno toleranco do tovrstnih ravnanj in jih ostro obsoja. Pozivamo vse storilce, da prenehajo z uničevanjem javne lastnine in nehajo kaziti izgled naše občine. O dogajanju in nastali škodi bo občina Benedikt obvestila policijo, ki je pristojna, da ukrepa v takšnih primerih,“ so sporočili iz benediške občinske uprave. Res je sicer, da tudi tam verjamejo, kako lepa beseda lepo mesto najde in, da s prijaznim opozorilom drug drugega lahko naučimo skrbnega ravnanja za našo skupno lastnino, a tukaj so neznani objestneži prestopili vse meje. Zato, če opazite povzročitelje poškodb predmetov in opreme je najboljše, da o tem nemudoma obvestite policijo. „Vandale pa prosimo, da svojo odvečno energijo usmerijo v druge, bolj koristne namene. Varujmo naše okolje, da bo prijetno za bivanje in prijazno za obiskovalce.“

Torej, tudi v manjših krajih, med katere sodi Benedikt, se vedno bolj potrjuje, da nočna „žuranja“ pokažejo kulturo posameznikov. Nikomur pa ni jasno, zakaj so posamezniki, najverjetneje mladostniki, nagnjeni uničevanju tistega kar ni njihovo. In kako spremeniti odnos do našega okolja? Kršitelje kaže spomniti, da jih lahko za odvržene odpadke v naravi ali uničevanje javne imovine, lahko doleti globa v višini 500 evrov, ob tem plačilo uničenega premoženja ali povrnitev škode za popravilo. Odgovorni sicer nenehno opozarjajo, kako marsikje, žal ne samo v benediški, temveč tudi soboški, radgonski, ljutomerski, radenski občini, tudi v občini Sv. Ana…, opažajo vedno več vandalskega uničevanja. Zaman so tudi prošnje, da se naj odpadki odlagajo na za to namenjena mesta, ter da se za posedanjem prostor ali območje pusti kakšno so posamezniki našli, kako bi potem upoštevali prošnje, da se ne uničujejo javni objekti in predmeti. Žal so to pozivi, ki vse prevečkrat naletijo na gluha ušesa „nočnih herojev“.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja