Prometno nesrečo s hudimi telesnimi poškodbami je povzročil 37-letni voznik
Uprava RS za zaščito in reševanje je poročala, da je včeraj, ob 17.25 uri na uvozu na avtocesto v Pernici, v občini Pesnica, osebno vozilo trčilo v zaščitno ograjo. Gasilci JZ GB Maribor so odklopili akumulator, nevtralizirali iztekle nevarne tekočine in pomagali reševalcem NMP pri prenosu poškodovane osebe v reševalno vozilo. Poškodovani voznik je bil prepeljan v UKC Maribor.
O prometni nesreči na avtocesti A5, na uvozu Pernica, v smeri Maribora, v kateri sta bili udeleženi dve vozili, so poročali tudi policisti, in sicer, da je „37-letni povzročitelj vozil z vozilom po desnem prometnem pasu v smeri Maribora in nato zapeljal na levi prometni pas, ne da bi se prepričal, da lahko to varno stori glede na ostale udeležence, saj ga je v tem trenutku po levem prometnem pasu prehiteval 32 – letni voznik osebnega avtomobila. Zaradi trčenja v desni bočni del udeleženca je 32 – letni voznik izgubil nadzor nad vozilom in zaradi tega trčil v varovalno ograjo ob izvozu za Pernico, pri tem je vozilo vrglo v zrak, po izjavah očividcev, pa je voznik padel iz vozila in obležal na kraju. Na kraju so posredovali reševalci, ki so poškodovanega 32 – letnika odpeljali v UKC Maribor, kjer je ostal na zdravljenju. Utrpel je hude telesne poškodbe, vendar ni v življenjski nevarnosti. Avtocesta je bila za ves promet zaprta med 20.20 in 23. uro, za obvoz pa je poskrbel vzdrževalec avtoceste. Policisti bodo zoper povzročitelja napisali kazensko ovadbo na pristojno ODT v Mariboru, zoper udeleženca pa bodo izvedli ukrep po znani analizi strokovnega pregleda, zaradi neuporabe varnostnega pasu med vožnjo pa mu bo izdan plačilni nalog,“ je sporočil Miran Klemen, vodja izmene OKC PU Maribor.

