Policisti PU Maribor so včeraj obravnavali tudi dve večji kaznivi dejanja premoženjske kriminalitete, kjer so ugotovili, da je nastala skupna materialna škoda najmanj za 43.000 evrov. Tako je na območju Kozjaka nad Pesnico, v občini Kungota, bilo skozi vrata vlomljeno v stanovanjsko hišo, odtujena pa gotovina in zlatnina, lastniki so bili po nestrokovni oceni oškodovani za približno 3.000 evrov.
Prav tako vlom v stanovanjsko hišo so obravnavali tudi na območju Limbuša, v občini Maribor, kjer je neznani storilec je odtujil zlatnino, gotovino in ure, skupna materialna škoda znaša po nestrokovni oceni vsaj 40.000 evrov.

