Že v dopoldanskem času je napihal skoraj 1,4 promila, dva kolesarja pa še več
Policisti Policijske postaje Rače so torek, med 9. in 11. uro dopoldan, v Spodnjih Hočah opravljali nadzor prometa in nadzor nad spoštovanjem odloka o začasni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih v Republiki Sloveniji. „V tem času so ustavili 41-letnega voznika osebnega vozila, ki je zapeljal v križišče, ko je na semaforju gorela rdeča luč, elektronski alkotest pa je pokazal, da je imel v organizmu 0,63 mg/l (skoraj 1,40 promila op.p.) alkohola. Policisti so mu odvzeli vozniško dovoljenje in bodo zoper voznika podali obdolžilni predlog zaradi obeh kršitev“, je sporočil Miran Šadl, tiskovni predstavnik PU Maribor.
Dodal je tudi, da so policisti zaustavili tudi dva „kritična“ kolesarja. Prvemu, 38-letnemu, je elektronski alkotest pokazal kar 1,12 mg/l (skoraj 2,40 promila op.p.) alkohola v organizmu, drugemu, 48-letnemu, pa 0,72 mg/l (dobrih 1,50 promila op.p.). Obema so s plačilnim nalogom izrekli globa v višini 1200 evrov.
Prav tako so pri dveh drugih voznikih so ugotovili kršitev odloka o začasni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih, saj sta se brez upravičenega razloga nahajala izven občine svojega prebivališča. Zoper oba bodo na zdravstveni inšpektorat podali predlog za uvedbo postopka o prekršku.

