Potem ko je že minulo nedeljo v naselju Planina pod Šumikom, v občini Slovenska Bistrica požar povsem uničil manjši objekt in povzročil za najmanj 80.000 evrov škode, se je v torek pozno popoldan ponovilo. Ob 17.09 uri je namreč v omenjenem naselju Planina pod Šumikom v občini Slovenska Bistrica gorelo še gospodarsko poslopje, požar pa se je razširil tudi na večje drevo. Gasilci PGD Kebelj, PGD Šmartno na Pohorju in PGD Tinje so varovali stanovanjsko hiši pred ognjem v neposredni bližini, požar pogasili, iz objekta iznesli plinsko jeklenko in opravili pregled s termovizijsko kamero.
Po prvih ocenah policistov materialna škoda tokrat znaša okrog 40.000 evrov. Policisti bodo nadaljevali z ugotavljanjem vzroka za nastanek požara in ogledom požarišča.

Simbolična fotografija
