Čeprav reki Drava in Mura na severovzhodu države poplavljata in sta nevarni tudi za ljudi, to ne moti tujih ilegalcev, da tavajo po nepoznani okolici. Tako so policisti PP Ormož v sredo ob približno 9.45 uri na območju Središča ob Dravi prijeli in obravnavali 15 tujcev, ki so pred tem na nedovoljen način vstopili v Slovenijo iz Hrvaške.
Tujci so podali namero za mednarodno zaščito in so bili po postopku odpeljani ter nastanjeni v azilni dom.

