Iz cerkve je ukradel kelih, nato še poškodoval osebo, ki je končala v UKC Maribor
Včeraj, okrog 6.40 ure, so bili mariborski policisti obveščeni o tem, da je neznanec iz cerkve v Mariboru odtujil kelih ter odšel neznano kam. V nadaljevanju, okrog 7. ure pa še, da je moški poškodoval osebo, ki je bila v reševalnim vozilom odpeljana v UKC Maribor.
„Še v jutranjih urah so policisti PP Maribor I 42-letnega osumljenca izsledili in mu odredili pridržanje. Policisti trenutno še zbirajo obvestila zaradi suma storitve kaznivega dejanja nasilništva in kaznivega dejanja tatvine, ter več kaznivih dejanj poškodovanja tuje stvari (v središču mesta je bilo poškodovanih tudi več vozil in odtujeni registrski tablici). Odtujeni predmeti so bili zaseženi osumljenemu na kraju in bodo vrnjeni lastnikom,“ je sporočila Anita Kovačič Čelofiga, tiskovna predstavnica PU Maribor.

