Skip to content

Požar v veržejskem Marijanišču podtaknjen?

Zagorelo je dobro uro po polnoči…, ko naj bi nekdo med sekanice v kurilnici odvrgel gorečo svečo

V noči med ponedeljkom in torkom, dobro uro po polnoči je zagorel večnamenski objekt v središču naselja Veržej. Kot so potrdili na Policijski upravi Murska Sobota, so hitro posredovali lokalni gasilci, ki so požar pogasili in tako preprečili še večjo gmotno škodo. „Ponoči, ob 1,15 uri smo bili aktivirani na požar lope. Ob prihodu na kraj smo ugotovili, da gre za požar večjega objekta in takoj aktivirali še sosednji društvi PGD Banovci in PGD Bunčani,“ so zapisali iz PGD Veržej, ki so s skupnimi močmi požar hitro spravili pod nadzor, nato pa so pogasili še nekaj manjših žarišč in odstranili goreče sekance, saj je gorelo v kurilnici Zavoda Marijanišče. Do jutranjih ur je bila sproščena tudi pot do bližnje šole.

Na vrsti so bili policisti, ki skušajo ugotoviti, ali je morebiti šlo za požig. Tiskovna predstavnica PU Murska Sobota Suzana Rauš nam je potrdila le, da policisti še preverjajo dogodek, v smeri ugotovitve vzroka požara kot tudi v smeri ugotavljanja ali je bilo izvršeno kaznivo dejanje. Med domačini pa so se že v jutranjih urah pojavile govorice, da naj bi iz bližnjega Vzgojnega zavoda Veržej pobegnilo nekaj varovancev, eden izmed njih naj bi s svečo zažgal sekance v kurilnici. Po prvih podatkih je požar povzročil večjo materialno škodo, saj so ognjeni zublji uničili tudi streho ter seveda peči in druge reči, ki so se nahajale v objektu. Seveda pa bodo preiskovali ugotovili, ali prišlo do kaznivega dejanja požiga ali pa povzročitve splošne nevarnosti…

Gasilci so preprečili, da bi bila materialna škoda še višja (Foto: PGD Veržej in PGD Bunčani)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja