V preteklih 24 urah je ljubljanski operativno komunikacijski center prejel 525 klicev, od tega 141 klicev za posredovanje v interventnih dogodkih. Od tega se jih je 54 nanašalo na kriminaliteto, 33 na javni red in mir, ter 43 na prometno varnost. Policisti so med drugim na področju kriminalitete obravnavali roparsko tatvino, 14 tatvin, 11 vlomov (v sedmih primerih je ostalo pri poskusu) in
4 primere poškodovanja tuje stvari. Posredovali so v primeru nasilja v družini, kjer je bila izrečena prepoved približevanja. Obravnavali so 12 prometnih nesreč z materialno škodo, 3 nesreče z lahkimi telesnimi poškodbami in nesrečo s hudimi telesnimi poškodbami. Dvema večkratnima kršiteljema cestno prometnih predpisov so zasegli vozili. Glede javnega reda in miru so intervenirali 6 krat na javnem kraju in 2 krat v zasebnem prostoru. Policisti Policijske uprave Ljubljana so v zadnjih 24 urah obravnavali 4 nezakonite prehode državne meje.
Kriminaliteta-vlomi:
V Šiški je bilo vlomljeno v klet, od koder je bilo odtujeno orodje. Škoda znaša okoli 300 evrov.
V Centru je bilo vlomljeno v klet, od koder so bila odtujena oblačila in deli elektronskih naprav. Škoda znaša okoli 700 evrov.
Na Viču je bilo vlomljeno v poslovne prostore, od koder je bila odtujena gotovina. Škoda znaša okoli 2000 evrov.
V Centru je bilo vlomljeno v poslovne prostore, od koder je bila odtujena gotovina in orodje. Škoda znaša okoli 200 evrov.
Roparska tatvina:
Včeraj nekaj pred 15. uro smo bili obveščeni roparski tatvini v Zagorju ob Savi. Ugotovljeno je bilo, da je osumljenka vstopila v prostore za osebje v trgovini in iz denarnice odtujila gotovino. Pri tem jo je zalotila uslužbenka, vendar je osumljenki uspelo z denarjem pobegniti. Policisti so
nato ugotovili, da je ista osumljenka pred tem poskušala odtujiti torbico in mobilni telefon že drugi oškodovanki iz avtomobila. Policisti so osebo izsledili v okolici in zaradi zdravstvenih težav predali zdravstvenemu osebju v nadaljnjo oskrbo. Trenutno policisti obvestila še zbirajo, o vseh okoliščinah pa bo obveščeno pristojno državno tožilstvo.
Požar:
Včeraj, okoli 17.30 smo bili obveščeni o požaru na delovnem stroju v podjetju na območju Domžal. Po doslej znanih podatkih je prišlo do požara na stroju, ki se nahaja izven objekta in je v celoti uničen, zato je nastala večja materialna škoda. V požaru ni bil nihče poškodovan,
kriminalisti pa bodo danes tekom dneva opravili ogled kraja požara z namenom ugotovitve vzroka. O vseh ugotovljenih okoliščinah bo obveščeno pristojno državno tožilstvo.
Prometna varnost
Včeraj, nekaj po 18. uri smo bili obveščeni o prometni nesreči na Agrokombinatski ulici v Ljubljani v kateri sta bili udeleženi voznica osebnega vozila in peška. Nesrečo je povzročila voznica osebnega vozila, ki je pri zavijanju v križišču, trčila v peško, ki je šla čez prehod za pešce.
V nesreči se je peška huje poškodovala. Policisti še zbirajo obvestila v zvezi suma storitve kaznivega dejanja povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti in bodo o vseh ugotovljenih dejstvih obveščali pristojno državno tožilstvo.
Včeraj, nekaj po 20. uri smo bili obveščeni o prometni nesreči na Cesti 27. aprila v Ljubljani v kateri sta bila udeležena voznik osebnega vozila in peška. Nesrečo je povzročil voznik osebnega vozila, ki je pri zavijanju v križišču, trčil v peško, ki je šla čez prehod za pešce. V nesreči se je
peška lažje poškodovala. Zoper povzročitelja sledi prekrškovni postopek.
Včeraj, nekaj pred 8. uro je na Celovški cesti v Ljubljani prišlo do prometne nesreče v kateri je bil udeležen avtobus. Po doslej znanih podatkih je bilo ugotovljeno, da je neznana peška pri rdeči luči prečkala vozišče Celovške ceste, zaradi česar je moral voznik avtobus zavirati. Zaradi zaviranja so padle 3 potnice v avtobusu, ki so se lažje poškodovale. Peška, ki je nesrečo povzročila je medtem odšla s kraja brez, da bi nudila svoje podatke. Policisti še nadaljujejo z zbiranjem obvestil za izsleditev peške.
Pripravila: Aleksandra Golec, tiskovna predstavnica PU Ljubljana.

