Na območju Policijske uprave Maribor so v ponedeljek, od 6.00 do 13.00 ure, izvedli poostren nadzor cestnega prometa s poudarkom na ugotavljanju kršitev pešcev in voznikov, ki ogrožajo varnost pešcev. Prav tako so poudarek namenili ugotavljanju kršitev ravnanj voznikov, ki zmanjšujejo vidno ali slušno zaznavanje med vožnjo ali zmožnost obvladovanja vozila (predvsem nepravilni uporabi mobilnih telefonov med vožnjo).
“V poostrenem nadzoru smo ugotovili 71 kršitev pešcev, 3 kršitve voznikov, povezane z varnostjo pešcev, in 45 kršitev ravnanj voznikov, ki zmanjšujejo vidno ali slušno zaznavanje med vožnjo ali zmožnost obvladovanja vozila. Zaradi teh kršitev cestno-prometnih predpisov je bila 113 kršiteljem izrečena predpisana globa, pet kršiteljev je bilo opozorjenih, zoper enega kršitelja pa je bil podan obdolžilni predlog na pristojno sodišče,” je sporočil Boštjan Velički, vodja službe direktorja PU Maribor.

