Policisti opozarjajo, da je v mariborskem območju veliko pijanih voznikov
Včeraj okoli 13.40 ure je 65-letni voznik osebnega avtomobila na Streliški cesti v Mariboru, zaradi pretesnega prehitevanja oplazil 74-letno kolesarko, ki je zaradi tega padla in se lahko telesno poškodovala. Z reševalnim vozilom so jo prepeljali v UKC Maribor. Preizkus alkoholiziranosti je pokazal, da je imel voznik osebnega avtomobila v organizmu 0,44 mg/l (okrog enega promila op.p.) alkohola. Policisti so mu izdali plačilni nalog.
„Policisti PU Maribor v zadnjih dneh opažamo veliko povečanje ugotovljenih voženj pod vplivom alkohola v cestnem prometu in voženj brez vozniških dovoljen ali brez ustreznih kategorij. Prometnih nesreč je v teh dneh, ko se izvajajo ukrepi za omejitev širjenja virusa, ki povzroča bolezen COVID-19, manj, vendar pa je tudi pri teh nekaj nesrečah prisoten alkohol. Žal je še bolj zaskrbljujoče, da ugotavljamo vožnje pod vplivom alkohola v dopoldanskem ali jutranjem času“, poudarja Miran Šadl, tiskovni predstavnik PU Maribor, ki tudi opozarja, da ugotavljajo tudi veliko povečanje ugotovljenih prekoračitev dovoljene hitrosti vožnje.

