Skip to content

Pijan 25-letnik „sekal ovinek“ in trčil v 17-letnega mopedista, ki je umrl

Huda prometna nesreča se je zgodila v petek zvečer v naselju Selo na Goričkem

Žalostno se je v Pomurju, natančneje na Goričkem, začel praznično – počitniški teden, saj se je v sinoči pripetila tragična prometna nesreča v kateri je umrl mladi mopedist. Pomurski policisti so namreč bili ob 21.52 uri obveščeni o prometni nesreči v bližini gasilskega doma v naselju Selo, v občini Moravske Toplice. Ob prihodu na kraj je zdravniška ekipa lahko samo ugotovila, da je mladi mopedist za posledicami prometne nesreče na kraju umrl.

Z ogledom kraja prometne nesreče in zbiranjem obvestil je bilo ugotovljeno, da je 25-letni voznik osebnega avtomobila iz naselja Središče, v ovinku zapeljal na nasprotno smerno vozišče v trenutku, ko se mu je nasproti pravilno po svojem smernem vozišču, pripeljal 17-letni voznik mopeda, kateri je padel na vozišče in tam za posledicami prometne nesreče umrl. Voznik mopeda doma z bližnjega Suhega Vrha, po prvih podatkih med vožnjo ni uporabljal zaščitne motoristične čelade in je vozil neregistriran moped. Povzročitelj prometne nesreče pa je vozil osebni avtomobil pod vplivom alkohola.

Kraj prometne nesreče si je ogledal dežurni preiskovalni sodnik Stanislav Jug, v prisotnosti okrožnega državnega tožilca Boruta Horvata. Policisti nadaljujejo s preverjanjem vseh okoliščin nesreče. Ko bodo zbrana vsa obvestila bo o ugotovitvah obveščeno pristojno tožilstvo. Sicer pa je bila odrejena sanitarna obdukcija, povzročitelja nesreča, ki je neuradno „sekal“ ovinek, zaradi česar je do trčenja tudi prišlo, pa so podvrgli tudi strokovnemu pregledu.

Nesrečni mladenič je že tretja letošnja smrtna žrtev na pomurskih cestah. V enakem obdobju lani pa so obravnavali eno smrtno žrtev v prometnih nesrečah, enako kot tudi v letu 2019.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja