Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 101 klic, med temi 54 interventnih, oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje policije.
V opisanem času so obravnavali tudi: 5 kaznivih dejanj, 9 prometnih nesreč I. kategorije, 1 prometno nesrečo II. kategorije, 5 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 3 v zasebnem prostoru
Izpostavljamo:
Prometna varnost
V prometu nesreči II. kategorije na območju Rošpoha se je lažje poškodovala voznica osebnega avtomobila, ki je zapeljala izven vozišča.
Drugi dogodki
Z reševalnim vozilom je bil v bolnišnico odpeljan otrok, ki se je poškodoval med smučanjem na območju Mariborskega Pohorja. Ugotovljeno je bilo, da je lažje poškodovan.
Kriminaliteta
Na območju Pobrežja v Mariboru so bili odtujeni električni vodniki, ocenjena materialna škoda znaša okrog 2.000 eur.

Simbolična fotografija
