Gospodarsko poslopje je v celoti zgorelo, škode za 30.000 evrov
Včeraj, ob 12.45 uri je v naselju Kovača vas, v občini Slovenska Bistrica, zagorelo gospodarsko poslopje. Gasilci PGD Slovenska Bistrica in PGD Zgornja Bistrica so požar, ki je gospodarski objekt uničil v celoti, pogasili in odstranili uničeno ostrešje objekta. Gasilci so iz poslopja uspeli rešiti orodje in stroje.
Kot so ugotovili policisti, se je na gospodarskem poslopju velikosti 10 x15 m, vnel leseni del, ogenj pa se je nato razširil na ostrešje, ki je zgorelo v celoti. Lastniki so iz objekta uspeli odstraniti vrednejše predmete, živali pa v objektu ni bilo. Požar so pogasili gasilci, poškodovan ni bil nihče. Materialna škoda po nestrokovni oceni znaša okoli 30 000 evrov. „Policisti so z ogledom kraja požara in z zbiranjem obvestil ugotovili, da je do požara prišlo zaradi odlaganja pepela ob lesenem delu gospodarskega poslopja, ki se je nato vnel. Zaradi tega policisti dejanje obravnavajo kot sum storitve kaznivega dejanja povzročitev splošne nevarnosti. Zoper osumljenko bodo podali kazensko ovadbo na pristojno tožilstvo,“ je zatrdil Miran Šadl, tiskovni predstavnik PU Maribor.

Od gospodarskega poslopja ni ostalo praktično nič (Foto: PGD Zgornja Bistrica)
