Policisti PP Slovenska Bistrica so pridržali tri voznike, ki so vozili pod vplivom alkohola.
Kar pestro noč med petkom in soboto so imeli policisti PP Slovenska Bistrica, ki so „lovili“ pijane voznike. Odkrili so namreč tri voznike s skoraj dva promila alkohola v krvi. Tako so v Vrholah pri Laporju, sinoči ob 21.05 uri, ustavili 40 – letnega voznika osebnega avtomobila. V postopku preizkusa alkoholiziranosti z indikatorjem alkohola v izdihanem zraku je bilo ugotovljeno, da ima v organizmu 0,88 mg/l. Odvzeto mu je bilo vozniško dovoljene. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola ter nezagotovitve prevoza do naslova bivanja je bil kršitelj pridržan. Zoper kršitelja je podan obdolžilni predlog na pristojno okrožno sodišče.
Danes, ob 1.35 uri zjutraj pa so policisti v Slovenski Bistrici ustavili 31 – letnega voznika osebnega avtomobila. V postopku preizkusa alkoholiziranosti z indikatorjem alkohola v izdihanem zraku je bilo ugotovljeno, da ima v organizmu 0,78 mg/l. Odvzeto mu je bilo vozniško dovoljene. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola ter nezagotovitve prevoza do naslova bivanja je bil kršitelj pridržan. Zoper kršitelja je podan obdolžilni predlog na pristojno okrožno sodišče. Pozneje, ob 4.00 uri so prav tako v Slovenski Bistrici ustavili 28 – letnega voznika osebnega avtomobila. V postopku preizkusa alkoholiziranosti z indikatorjem alkohola v izdihanem zraku je bilo ugotovljeno, da ima v organizmu 0,88 mg/l. Odvzeto mu je bilo vozniško dovoljene. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola ter nezagotovitve prevoza do naslova bivanja je bil kršitelj pridržan. Zoper kršitelja je podan obdolžilni predlog na pristojno okrožno sodišče.

