Mariborski operativno komunikacijski center je med 5. uro včeraj in 5. uro danes, prejel 326 klicev, od tega 99 interventnih oz. takšnih, da je bilo potrebno posredovanje policije. V tem času smo obravnavali 3 primere nedovoljenega prehoda državne meje.
V opisanem času smo obravnavali tudi: 10 kaznivih dejanj, 11 prijav kršitev javnega reda in miru, od tega 4 na javnih krajih, 7 v zasebnem prostoru, 23 prometnih nesreč I. kategorije, 5 prometnih nesreč II. kategorije, v kateri se je 7 oseb lahko telesno poškodovalo, 7 povoženj divjadi, 2 kršiteljema cestno-prometnih predpisov smo zasegli vozili, ki sta ju vozili, 2 nesreči pri delu, 3 požari.
Izpostavljamo:
Nesreči pri delu
Včeraj dopoldan se je v Dogošah pri žaganju lesa z motorno žago lažje poškodoval 20-letnik, na območju PP Slovenska Bistrica pa se je huje poškodoval 68-letni moški, ki je pomagal pri podiranju dreves v gozdu, ko je drevo padlo po njem.
Obravnavali tujce
Policisti PP Gorišnica so včeraj zvečer obravnavali dva državljana Afganistana, danes, zgodaj zjutraj pa še štiri državljane Afganistana. Zaprosili so za mednarodno zaščito in so bili že odpeljani v azilni dom.
Ostal je brez vozila
Policisti PP Ptuj so včeraj, okrog 19. ure, obravnavali 39-letnega voznika brez veljavnega vozniškega dovoljenja z neregistriranim osebnim avtomobilom. Zaseženi so mu bili tudi posušeni rastlinski delci, za katere policisti sumijo, da gre za prepovedano drogo.
Pripravila: Anita Kovačič Čelofiga, tiskovna predstavnica PU Maribor

