Drugi pa se je peljal pijan…
Lepa minula nedelja in nekoliko sproščeni vladni ukrepi o gibanju sta botrovali, da se je veliko kolesarjev podalo v naravo. In v nedeljo, okoli 14.40 je v Črešnjevcu, med vožnjo po klancu navzdol, padel in se hudo telesno poškodoval 58-letni kolesar. Z reševalnim vozilom so ga prepeljali v UKC Maribor. V nesreči je bil udeležen sam, tuja krivda je izključena. Policisti PP Slovenska Bistrica nesrečo še preiskujejo.
O tem, ali je pred vožnjo užival alkohol policisti ne poročajo, so pa policisti minuli petek, ob 19.32 uri zaradi nezanesljive vožnje ustavili 62-letnega kolesarja. Odredili so mu preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal, da je imel v organizmu 0,72 mg/l (več kot 1,50 promila) alkohola. Izdali so mu plačilni nalog.

