Hiša (skupaj z glasbenimi inštrumenti) znanega glasbenika v celoti zgorela
Včeraj je Uprava RS za zaščito in reševanje poročala, da je ob 14.38 uri, v občini Razkrižje, v bližini meje s Hrvaško, zagorelo v stanovanjskem objektu na naslovu Razkrižje 1. Požar, ki je v celoti uničil starejšo stanovanjsko hišo v velikosti okoli 60 (12 x 5) kvadratnih metrov, so pogasili gasilci PGD Razkrižje, PGD Ljutomer, PGD Stročja vas, PGD Podgradje, PGD Pristava in PGD Globoka. Kot so pozneje poročili s Policijske uprave Murska Sobota, je v požaru nastalo za okoli 30.000 evrov materialne škode. Ogled pogorišča pa je bil opravljen pozneje, kjer so policisti ugotavljali vzrok požara. In menda je bila kriva napaka na električni napeljavi.
Vse skupaj bi najbrž hitro šlo v pozabo, če ne bi zgorelo novo domovanje znanega romskega glasbenika Jožeta Kontreca, ki ga slovenska javnost še posebej pozna izpred nekaj let, ko se je skupina Langa skorajda uvrstila na pesem Evrovizije, ki je potekala v Beogradu. In takrat je ravno najbolj razočaran in bil Jože, ki je slovensko javnost pozdravil z besedami „j….bem ti sunec“, s čem je zaslovel. Jože se je preselil v Prlekijo, saj je svoj dom predal otrokom in si s partnerko kupil nov dom v Razkrižju, sedaj pa je zgorela ta hiša in spet kar nekaj glasbene opreme in inštrumentov…
Mimogrede pa nam je razkriški župan Stanko Ivanušič zaupal, da v lokalni skupnosti razmišljajo kako pomagati svojemu novemu občanu, ki se je po besedah župana odlično „vklopil v skupnost, kjer je začel urejati nov dom, katerega žal še niso niti dokončali. Škoda, kajti to je bil izjemno tvegan poseg, katerega smo v občini podrli,“ nam je povedal župan Ivanušič.









Od hiše ni ostalo veliko: Fotografije: PGD Pristava in PGD Ljutomer)
