Na Operativno komunikacijski center Policijske uprave Celje smo v zadnjih 24 urah prejeli 293 klicev občanov. 79 klicev je bilo interventnih. 15 interventnih klicev je bilo s področja kriminalitete, eden s področja mejnih zadev in tujcev, 31 s področja prometne varnosti in 24 s področja javnega reda in miru.
Prometna varnost
V dopoldanskih urah smo v Lenartu pri Gornjem Gradu obravnavali prometno nesrečo, v kateri se je poškodovala voznica osebnega vozila, ki je zapeljala z vozišča, vozilo pa je nato zdrsnilo v potok. Voznica se je lažje poškodovala.
Tudi drugo včerajšnjo prometno nesrečo z lažjimi poškodbami smo obravnavali na mozirskem, natančneje v Rovtu nad Menino, kjer je kolesar zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo trčil v osebno vozilo, ki je vozilo pred njim. Kolesar se je v trčenju lažje poškodoval.
Nekaj čez 14. uro smo bili obveščeni o prometni nesreči, na relaciji Slovenske Konjice – Tepanje, v kateri je se je huje poškodoval voznik trikolesnika, ki je trčil v psa, ki je nenadno stekel predenj. Pes je na kraju nesreče poginil. Hudo poškodovanega voznika so z reševalnim vozilom odpeljali v celjsko bolnišnico, kjer je ostal na zdravljenju. Zoper lastnico sledi ustrezen ukrep.
Kriminaliteta
Na območju Policijske postaje Celje smo obravnavali sum storitve kaznivega dejanja nasilje v družini. Osumljenemu smo izrekli ukrep prepovedi približevanja, v nadaljevanju ga bomo kazensko ovadili.
Včeraj zjutraj smo bili obveščeni, da na avtobusnem počivališču Debro gori osebno vozilo. Vozilo je zagorelo med vožnjo. Lastnik je uspel vozilo parkirati na avtobusnem počivališču in ga pravočasno zapustiti. Ogenj je vozilo v celoti uničil. Tuja krivda za nastanek požara je izključena.
Miren in varen Dan spomina na mrtve želimo iz Policijske uprave Celje.
Pripravila: Milena Trbulin, tiskovna predstavnica PU Celje.

