Skip to content

Nejc Sterniša po zmagi v Slovenskih Konjicah, blizu svetovnem prvenstvu

Epidemija se je končala in se to tudi pozna na športnih tekmovanjih. Tako se vrstijo tekmovanja tudi v karateju, in ta vikend se je v Slovenskih Konjicah odvijal mednarodni karate turnir „HORS CUP 2022“. Na turnirju je sodeloval tudi Nejc Sterniša iz Lomanoš, ki je pred 14 dnevi sodeloval tudi na 1. pokalni tekmi, katera je bila izborna za Hors cup in za svetovno prvenstvo, ki bo letos oktobra v Turčiji. Na obeh turnirjih je Nejc zasedel prvo mesto in s tem z velikim korakom stopa proti uvrstitvi na prvenstvo. Čaka ga še izborna na svetovni ligi za mlade, priprave ter testiranja.

Nejc sicer odpotuje 25.5. na člansko evropsko prvenstvo, katero bo prav tako v Turčiji, že takoj v začetku junija na člansko balkansko prvenstvo v Beogradu. Po balkanskem prvenstvu fant iz Lomanoš odpotuje 17.6. na Mladinsko evropsko prvenstvo v Prago. Želja mu je, da naredi najboljši rezultat na kakšnem izmed omenjenih prvenstev. Če bo nadaljeval tako naprej bo ta želeni rezultat prišel sigurno v bližnji prihodnosti.